יוליה האמינה בי, ולא דרך מילים
פתאום ביום בהיר אחד במהלך שנת השירות שמתי לב שהיום-יום כבר אינו כל כך בהיר כבעבר ואפילו אפור ומשחיר. הרגשתי שאני לא מצליחה לשנות עולם בשנת התנדבות זו כמו שהנחתי בעבר שיקרה, והעומס הציף אותי. עומס של לוח זמנים צפוף, עומס של חוסר הצלחה בשל ציפיות גבוהות ועומס נפשי לא ברור אחר, שאותו רציתי לבדוק באופן מקצועי. חשתי שרגליי ניתקות מהקרקע והפרופורציות לא פרופורציות יותר. ביקשתי לראות איש מקצוע ממדריכיי בתנועה, פסיכולוג. אותו פסיכולוג הפנה אותי לטיפול אצל פסיכותרפיסטית שעבדה אז עם התנועה, לסדרת פגישות. הרגשתי מעט בושה להתחיל טיפול מסוג זה, אך מצד שני ידעתי למה אני נכנסת, שזה רק יועיל, וידעתי שאני זו שבחרה את זה ממחשבה ש"רע לא ייצא מזה".

בכיתי. בכיתי המון. בערך כל הפגישות הראשונות בכיתי, ו"שטפתי" בדיבורים רבים על נושאים שונים. פרקתי כל מה שאפשר כדי להתנקות. נכנסנו לעומק של הדברים. וכמו שגם אני מאמינה כבחורה המתעניינת ועוסקת בחינוך ופסיכולוגיה- הדברים מתחילים הרבה לפני. במקרה שלי היה לי ביטחון עצמי והגעתי להישגים טובים לבחורה בת גילי, אך מבחינתי ראיתי את ההפך הגמור. ראיתי בחורה כושלת, לא אהובה על ידי סביבתה, נחותה... אל תבינו לא נכון, אני בחורה מאוד חברתית. למעשה אני לא מכירה חברותית ממני. אך ראיתי את הקיצון השני. הערכתי העצמית הייתה נמוכה מאוד. החינוך אותו "זכיתי" לקבל בילדותי אינו היה המיטבי ואינו היה אפילו קרוב לכך. היחס אליי היה שונה משאר המשפחה לפי מיטב זכרוני, וזו החוויה המאוד חזקה בעצם מתקופת הילדות. האפלייה הזו, היחס השונה ואף יחס נורא לעיתים. חברים בעיניי הם המשפחה בעצם ולא המשפחה עצמה.

לא הצלחתי לפרש בשל כך רגשות. הייתי בנתק רגשי. לאט לאט, במהלך פגישותיי עם יוליה, ממצב, בו ההערכה העצמית שלי נמוכה, קיים נתק רגשי, חוסר פרופורציה (דבר המעיד גם על ביקורתיות עצמית רבה, שמקשה על התפקוד היומיומי ועל החשיבה), הגעתי למצב בו הקול הבוגר שבי הרבה יותר חזק ותומך בילדה הקטנה, שלא קיבלה את היחס הנכון בילדותה, והיא הינה עדיין נכנסת לחיי מדי פעם עוד בימינו.

אני מעריכה את עצמי פלאים, וכיף לי לרשום את זה. עדיין קיימות "נפילות", אך בטווחי זמן ארוכים יותר בין אחד לשני, והחשוב מכל - אני לא מפחדת מהנפילות. מודעת לכך שאני חזקה מולם ורק אלמד מהם. אני מאמינה שכשמאמינים בך, אתה מסוגל לכבוש עולם. יוליה האמינה בי, ולא דרך מילים, אלא דרך חוסר הוויתור, והיכולת לגרום לי להאמין ולהעריך את עצמי יותר. את התמיכה שהייתי צריכה בשנים לא קלות של שנת התנדבות ושירות ארוך בצבא ואף בח"ול זכיתי לקבל מיוליה. קול מחזק שתורם לקול המחזק הפנימי שנוצר או בעצם התחזק מאוד אצלי מתקופה לתקופה.

חזרה לדף מכתבי המלצה >>

 

 ניתן לפנות אלי עם כל שאלה ואשמח לענות עליה מהר ככל שניתן

 

שם
טלפון
דוא"ל

שאלה

   צור קשר
054-4727791 | julia.zamed@gmail.com
הטיפולים מתקיימים בקליניקות:
 תל-אביב - נמל ת"א, האנגר 8, "מרכז חיבורים"
 זכרון יעקב - המייסדים 62, "מרכז העוגן".
 חיפה - ליטאניס 4
 
כל הזכויות שמורות ליוליה זמד | דרך הטיפול
* התכנים באתר נועדו כדי לתת מידע כללי בלבד ולכן אינם מהווים תחליף לייעוץ או לפגישה עם גורם מוסמך

Tivonet