בואו להכיר את דרך הטיפול שלי
יוליה זמד, פסיכותרפיה וייעוץ MA
054-4727791 | julia.zamed@gmail.com
דרך טיפול
הגישה האינטגרטיבית של דרך טיפול
בדרך הטיפול שלי אני משלבת גישות שונות של פסיכותרפיה: גישות פסיכו-דינאמיות, גישה קוגניטיבית-התנהגותית CBT, גישות שונות לטיפול זוגי ומשפחתי, סכמה תרפיה SFT, טיפול ממוקד רגש EFT, דמיון מודרך, טיפול דינאמי ממוקד ועוד. כל אחת מגישות אלו יכולה להיות מיושמת בפני עצמה או להשתלב באופן אינטגרטיבי בהתאם לצורכי הטיפול כדי לנצל את המיטב מכל אחת מהן ובסינרגיה להגיע לתוצאות המיטיבות בטיפול. פסיכותרפיה אינטגרטיבית זו מאפשרת למצוא לכל אחד ואחת את דרך ההתמודדות האופטימלית עם בעיות החיים, משברים, פחדים, טראומות, הפרעות נפשיות שונות, קשיים הקשורים בתחושת ערך, דימוי וביטחון העצמי, במערכות יחסים, תחושת תקיעות, ריקנות ובלבול. מתאימה לאנשים שמעונינים בצמיחה והתפתחות רגשית.

      בעיות בזוגיות וטיפול זוגי ממוקד רגש EFTC

זו שיטה פורצת דרך, ממוקדת וקצרת מועד לטיפול זוגי. השיטה מתווה דרך להבנת קשרי אהבה ומאפשרת לזהות את דפוסי הקשר הפוגעים שמביאים את בני הזוג לפנות לעזרה. באמצעות עבודה ממוקדת רגש מתאפשר לבני הזוג לחוות ולבטא את צרכי ההתקשרות הבסיסיים שלהם, וליצור דרכים חדשות להתקרב. ברגע שמושגת תקשורת בטוחה, מתרחבות ומתבססות יכולות ההתמודדות של בני הזוג בפתרון קונפליקטים. לאור כוחה של הגישה ליצור שינוי משמעותי ויציב, היא נחשבת לשיטה היעילה בטיפול זוגי ליצירת שינוי במערכות יחסים במצוקה.

      סכמה תרפיה SFT

זו גישה טיפולית אינטגרטיבית שמשלבת מספר גישות טיפוליות ומתאפיינת בתכונת השכל הישר של טיפול התנהגותי-קוגניטיבי לצד העומק של הגישות הפסיכו-דינאמיות. זוהי גישה חדשנית, ממוקדת ובעלת השפעה קלינית רבה. מגלה עמדה בעלת חמלה ואנושיות בלתי רגילים בכך שיותר מנרמלת מאשר תופסת כמחלה את ההפרעות הנפשיות השונות. הוכחה כיעילה במיוחד בטיפול בהפרעות האישיות השונות ובקשיים רגשיים תוך ובין-אישיים מתמשכים.

      טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT

גישה קוגניטיבית-התנהגותית נותנת מענה לבעיות ספציפיות של המטופל בהווה, באמצעות מתן כלים מעשיים להתמודדות עם סימפטומים ודפוסי חשיבה לא מועילים, במטרה לשנות התנהגות לא רצויה. בגישה זו נדרש שיתוף פעולה הדוק של המטופל וביצוע מטלות בין הפגישות. לרוב הטיפול הוא אינטנסיבי, קצר מועד ומקנה למטופל כלים לפתרון עצמאי של בעיות דומות בעתיד. הגישה יעילה במיוחד בטיפול במצבי חרדה ופוביות ובעיות רבות נוספות.

      גישות פסיכו דינאמיות

הנחת היסוד של הגישות הפסיכו-דינאמיות היא שנפש האדם כוללת רבדים בלתי מודעים המשפיעים על התנהגותנו. בטיפול, באמצעות חשיפת תכנים אלו, מתאפשרת דרך התמודדות בריאה יותר עם תכנים נפשיים מכאיבים ושינוי או ויתור על ההגנות הלא מועילות במטרה לחיות חיים חופשיים, מלאים ומספקים יותר. הגישות הדינאמיות מתאימות לטיפול במגוון רחב של בעיות.

      טיפול ממוקד רגש EFT

זו גישה טיפולית אינטגרטיבית המבוססת על ממצאים מדעיים המראים כי רגשות הם משאב חיובי וחיוני בתפקוד האנושי. רגשות מפנים את הקשב שלנו לגירויים סביבתיים, אומרים לנו מה אנו צריכים, מה חשוב לנו כדי לשגשג ועוזרים לנו ליצור משמעות בחיים. הגישה מאופיינת בברית טיפולית בטוחה, מקבלת ומעריכה, בה המטפל מכוונן למצב הרגשי של המטופל. בטיפול ממוקד רגש המטרה היא ללמוד להשתמש ברגשות כבמצפן, מבלי להשתעבד להם. הגישה יעילה בטיפול במגוון רחב של בעיות.

      דימיון מודרך

תגובת המוח אל הדימוי או הרעיון שעולה בדמיון זהה לתגובתו אל אותו הדבר במציאות. דמיון מודרך מנצל יכולת זו של מוחנו ומשתמש בדמיון ככלי טיפולי. לעבודה בדמיון כוח מרפא, הפורץ דרכים חסומות ומאפשר להביא אל המודעות תכנים נסתרים. הוא מסייע בהכרת הצרכים והרגשות, בשינוי התחושות, הרגשות וההתנהגויות, ובהטמעת החוויות והתובנות בטיפול. דמיון מודרך יעיל בטיפול בדיכאון, חרדה, מתח ולחץ, משברים, טראומות, תופעות פסיכוסומטיות והפגת כאב, מסייע בגיוס הכוחות וגילוי משאבים פנימיים, היחלצות ממצבי תקיעות ועוד.

 

 אתם מוזמנים לפנות אלי ולהתייעץ לגבי דרך הטיפול המתאימה ביותר עבורכם

 

שם
דוא''ל
טלפון

שאלה

   צור קשר
054-4727791 | julia.zamed@gmail.com
הטיפולים מתקיימים בקליניקות:
 תל-אביב - נמל ת"א, האנגר 8, "מרכז חיבורים"
 זכרון יעקב - המייסדים 62, "מרכז העוגן".
 חיפה - ליטאניס 4
 
כל הזכויות שמורות ליוליה זמד | דרך הטיפול
* התכנים באתר נועדו כדי לתת מידע כללי בלבד ולכן אינם מהווים תחליף לייעוץ או לפגישה עם גורם מוסמך

Tivonet