הכלים שקיבלנו עוזרים מאוד
אני ובעלי מכירים כבר 7 שנים, מתוכן נשואים 4. בשלב מסוים הרגשנו שיחסים כבר לא יחסים. כל מילה מעצבנת כל משפט מוביל לוויכוח וויכוח מסתיים בריב. מצב בלתי אפשרי ובלתי נסבל במיוחד אם יש בבית ילדון חמוד שדבר אחרון שמגיע לו זה לשמוע צעקות. קיבלנו טלפון של יוליה מזוג חברים. נפגשנו, אנחנו הצגנו את הבעיה והחלטנו יחד על טיפול זוגי.

היינו נפגשים פעם בשבוע, מספר חודשים. בהתחלה היה קשה להתחיל לדבר, עד כמה את רוצה להיפתח בפני אדם זר, אפילו שהוא רוצה לרפא לך את הנפש? שאלה במקום, אמפטיה, תחושה של בטחון ושלווה ועם הזמן למדנו להיפתח ולדבר גם על דברים שלא אוהבים לדבר עליהם. לאחר זמן מה המשכנו לדבר עם בעלי גם אחרי הטיפול... כאילו אנחנו עדיין יושבים בחדר אצל יוליה.

בהתחלה זה נראה כמו בזבוז זמן, באים יושבים מדברים ושום דבר לא קורה. אך לאט לאט את מתחילה להבין שנתנו לך כלים. כלים להתמודד עם מצבים קשים. כלים להבין את אהובך ולא לקבל הכל בצורה שלילית, פתאום הרגשתי שהעבר לא כזה נורא אחרי שהקשיבו לי ונתנו לי להוציא הכל החוצה, ובחזרה קיבלתי חום והבנה.

היום אחרי שנה אנחנו ממשיכים להיות זוג, ממשיכים לריב מדי פעם, אבל הכל הפך להיות עדין ורך. הכלים שקיבלנו עוזרים מאוד גם להבין, גם לנתח וגם להתמודד. לפני שנתיים הייתי צוחקת אם מישהו היה אומר שאמצא את עצמי בכיסא של פסיכולוג ועוד עם בעלי. ועכשיו? עכשיו אני חושבת שהיינו צריכים להיפגש עם יוליה כבר לפני שלוש שנים.

נ. ו.

חזרה לדף מכתבי המלצה >>

 

 ניתן לפנות אלי עם כל שאלה ואשמח לענות עליה מהר ככל שניתן

 

שם
טלפון
דוא"ל

שאלה

   צור קשר
054-4727791 | julia.zamed@gmail.com
הטיפולים מתקיימים בקליניקות:
 תל-אביב - נמל ת"א, האנגר 8, "מרכז חיבורים"
 זכרון יעקב - המייסדים 62, "מרכז העוגן".
 חיפה - ליטאניס 4
 
כל הזכויות שמורות ליוליה זמד | דרך הטיפול
* התכנים באתר נועדו כדי לתת מידע כללי בלבד ולכן אינם מהווים תחליף לייעוץ או לפגישה עם גורם מוסמך

Tivonet