מתי פונים לטיפול

רובינו מתישהו במהלך החיים מוצאים את עצמינו במצוקה, תחושות חוסר סיפוק או התלבטות. פעמים רבות אנו מתמודדים עם הקשיים והמשברים בכוחות עצמינו ובעזרת הסביבה הקרובה, אך לעיתים יש צורך בעזרה מקצועית. לצערי עדיין קיימת סטיגמה סביב הטיפול הנפשי והיא מובנת כאשר בעיות פסיכולוגיות מוגדרות כ"הפרעות נפשיות". עם זאת, בעולם המערבי יותר ויותר אנשים תופסים את הטיפול הנפשי כתהליך נורמטיבי ובריא שמטרתו לסייע בהתמודדות עם הקשיים, בהגשמת השאיפות למימוש עצמי ושיפור איכות החיים. הפניה לטיפול מבטאת את התפיסה שמותר ואפשר להיעזר. האתגר הוא לגייס את המוטיבציה ולהתגבר על החשש הטבעי משינוי. פניה לטיפול בזמן נכון עשויה להצביע על חוסן נפשי ולמנוע התמודדות קשה יותר בעתיד.

      מהם פחד וחרדה וכיצד מתמודדים איתם

רוב בני האדם חווים פחד מפעם לפעם. כשאדם חוצה כביש במעבר חצייה ורכב מגיח במהירות מעבר לפינה, כל גופו נדרך ולפני שהוא מספיק לחשוב, הוא מוצא את עצמו מזנק אחורנית. זאת תגובה אוטומטית שמטרתה לשמור עליו בחיים. פחד הוא אחד הרגשות הראשוניים והוא חיוני להישרדותנו. הוא מתריע על סכנה, גורם לעלייה של הורמוני החירום בדם והגוף מגיב באופן אוטומטי בפעולת מלחמה, בריחה או קיפאון (Fight, Flight, Freeze). סביר להניח שללא הפחד האנושות לא הייתה קיימת כי אבות אבותינו לא היו שורדים את סכנות החיים.

      מהו דיכאון וכיצד מטפלים בו

רובנו בחיי היום יום מתארים תחושות זמניות של דכדוך, עצב או תסכול כדיכאון. תחושות אלו הן תגובות טבעיות לאירועים לא נעימים או קשים בחיים שחולפות עם הזמן. בשונה מכך, בדיכאון הקליני הסימפטומים נמשכים לפחות שבועיים וגורמים לפגיעה משמעותית ברמת התפקוד של האדם. דיכאון קליני מתאפיין בירידה ניכרת במצב-הרוח, אובדן העניין וההנאה, ירידה משמעותית באנרגיה ובפעילות, התעייפות מהירה.

      בעיות בזוגיות וטיפול זוגי ממוקד רגש EFTC

זו שיטה פורצת דרך, ממוקדת וקצרת מועד לטיפול זוגי. השיטה מתווה דרך להבנת קשרי אהבה ומאפשרת לזהות את דפוסי הקשר הפוגעים שמביאים את בני הזוג לפנות לעזרה. באמצעות עבודה ממוקדת רגש מתאפשר לבני הזוג לחוות ולבטא את צרכי ההתקשרות הבסיסיים שלהם, וליצור דרכים חדשות להתקרב. ברגע שמושגת תקשורת בטוחה, מתרחבות ומתבססות יכולות ההתמודדות של בני הזוג בפתרון קונפליקטים. לאור כוחה של הגישה ליצור שינוי משמעותי ויציב, היא נחשבת לשיטה היעילה בטיפול זוגי ליצירת שינוי במערכות יחסים במצוקה.

      הפרעות חרדה

תפקידו של הפחד להתריע במצבים מסוכנים והוא חיוני להישרדותנו. ישנם מצבים שראוי שנפחד בהם ונשמור על עצמנו. אבל ישנם הרבה מצבים, כמו קצב חיים מטורף, עמידה בסטנדרטים גבוהים, ניכור חברתי, גירושין, פיטורין או מחלות שמעלים את רמת הדחק ומעוררים את אינסטינקט ההישרדות שלנו, כאשר לא באמת נשקפת לנו סכנה פיזית אמיתית. במקרה זה הפחד או החרדה אינם משרתים אותנו לטובה. החרדה מעוררת סימפטומים גופניים, גורמת להימנעות מפעולות או מקומות בהם עלול להתפתח התקף חרדה, פוגעת באיכות החיים ומגבילה אותנו. לעתים החרדה מופיעה כמתח מתמשך ותחושת סכנה, לפעמים כהתקף חריף, או כשילוב של שניהם. קיימות טכניקות יעילות מאד לטיפול בחרדה ובמקרים רבים הטיפול הוא ממוקד וקצר מועד.

#getdocs#

 

 אתם מוזמנים לפנות אלי ולהתייעץ לגבי הבעיה שמטרידה אתכם

 

שם
דוא''ל
טלפון

שאלה

   צור קשר
054-4727791 | julia.zamed@gmail.com
הטיפולים מתקיימים בקליניקות:
 תל-אביב - נמל ת"א, האנגר 8, "מרכז חיבורים"
 זכרון יעקב - המייסדים 62, "מרכז העוגן".
 חיפה - ליטאניס 4
 
כל הזכויות שמורות ליוליה זמד | דרך הטיפול
* התכנים באתר נועדו כדי לתת מידע כללי בלבד ולכן אינם מהווים תחליף לייעוץ או לפגישה עם גורם מוסמך

Tivonet